Snowboarding

Zíma zima

6 nejčastějších otázek o snowboardu

 

Pokud jste na prkně nikdy nestáli, tak máte možná trochu strach začít a je ve vás spousta otázek, které vám dnes zodpovíme.

Lorem Ipsum

Závodní snowboardingLorem Ipsum

Freestyle snowboarding

 

Kdy začít se snowboardem?

Můžete začít kdykoliv. Na snowboard nejste nikdy příliš staří nebo mladí. Na prkno se můžete postavit klidně ve dvou letech a jezdit můžete prakticky celý život. Díky snowboardu se budete udržovat v kondici.

Můžu se naučit jezdit sám?

Můžete, ale pravděpodobně to bude těžší a bude to trvat déle. Samouci však mohou mít problém s technikou. Alespoň na několik prvních jízd si zaplaťte instruktora, který vás provede začátky.

Jak předejít zraněním

V první řadě se musíte naučit padat a to vpřed i vzad. Nejdřív vás budou bolet dlaně a zápěstí, tak si kupte nějaké vhodné chrániče. Úrazy nohou nejsou příliš časté, protože jsou upnuty pevně ve vázání a nezamotají se. Náchylná na úrazy nebo modřiny jsou však kolena.

Jak velké prkno si mám koupit?

Kupujete-li první prkno, tak si kupte k bradě. Vybírejte i podle váhové kategorie, kam se musíte pohodlně vejít. Pokud jste na prkno moc lehcí, tak se vám bude hůře točit a pokud jste moc těžcí, tak bude přetáčivé.

Když se naučíte na klasickém prkně po bradu jezdit a začnete se nudit, tak můžete sáhnout po kratším prkně, na kterém můžete vyrazit do snowparku naučit se nějaké triky.

Jak vybrat boty na prkno?

Boty na snowboard si musíte vyzkoušet a musí vám dobře sedět. Nakupovat je přes eshop se nemusí vyplatit, protože obecně na prkno sedí lépe boty o číslo větší, než je velikost obuvi.

Jaké vybavení budu potřebovat na snowboard?

Krom prkna, bot a vázání se samozřejmě neobejdete bez helmy, kterou neodkládejte ani jako zkušený jezdec. Oceníte také páteřák, vycpané kraťasy a chránič zápěstí na naučení pádů. Na naučení si taky vezměte oblečení s vyšším vodním sloupcem, protože strávíte hodně času na zemi. Přibalte sebou klidně jedny náhradní rukavice.

Začátky na snowboardu mohou být náročné i pro zkušeného lyžaře. Nebojte se na nás obrátit v případě jakékoliv nejasnosti. Vybavíme vás i vaše dítě na snowboard tím nejlepším vybavením na trhu.

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar