Elektrokola

Léto léto

Skialpinismus

Vše, co jste chtěli vědět o elektrokolech

 

 

Elektrická kola jsou hitem posledních let a to právem. Spousta lidí díky elektrokolům šlápla do pedálů a začala objevovat nová místa a zlepšovat si fyzickou kondici nenásilným způsobem.

 

Servis elektrokola

 

Příslušenství pro elektrokolo

Jak mi elektrokolo ulehčí jízdu?

Vše je velmi jednoduché. Nasednete, zapnete pohon a motor kola zvýší sílu vašeho pedálu k zadnímu kolu. Sílu můžete plynule regulovat a díky tomu si volíte zátěž přesně podle svých možností. Když je před vámi kopec, tak vyberete vyšší výkon a na rovince jej zase snížíte.

Jak elektrokolo funguje?

Oproti klasickému kolu je elektrokolo vybaveno motorem, baterií a displejem. Na displeji najdete důležité informace o rychlosti, dojezdu a úrovni výkonu. Lithium- iontové baterie si obvykle ani nevšimnete, protože je integrovaná. Nemusíte se bát složitého ovládání, vše je intuitivní a snadno ovladatelné.

Jakou vzdálenost ujedu na elektrickém kole?

Celkový dojezd ovlivňuje celá řada faktorů. Na plně nabitou baterii ujedete až 160 km dle typu kola a baterie. Samozřejmě platí, že čím víc energie spotřebujete během jízdy, tím kratší vzdálenost ujedete. Dojezd je také ovlivněn náročností terénu, povrchem, hmotností cyklisty a větrem.

Jaká je životnost baterie?

Li-Ion baterie na elektrickém kole vydrží zhruba 500 nabíjecích cyklů, takže ji můžete 500x úplně vybít a znovu nabít. Tento typ baterie nemá „paměťový efekt“ a díky tomu není nutné před nabíjením baterii vybít a nemusíte nabíjet baterii na 100 %.

Jak vybrat elektrokolo přesně pro mě?

Určitě se rozhlédněte po kolech od ověřených značek, které nabízejí kvalitu, bezpečnost a
spolehlivost. Před nákupem zvažte svoje finanční možnosti, styl jízdy a preferovaný terén. Zajděte do kamenné prodejny a nechte si poradit od profesionálů, kteří vám pomohou vybrat to pravé kolo přesně pro vás.

Kde servisovat elektrická kola?

Pravidelným servisem prodloužíte životnost svého elektrokola, aktualizujete software a zajistíte optimální chod všech součástí. Pokud hledáte kvalitní servis, tak přijďte k nám. Nabízíme autorizovaný servis elektromotorů BOSCH. Dále se specializujeme na pohony BAFANG, ale ať přijedete s jakýmkoliv elektrokolem, tak budete odjíždět spokojeni a vaše kolo bude perfektně připraveno na další jízdu.

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar