Silniční kola

Léto léto

Jak vybrat první silniční kolo?

 

Řidítka ve tvaru beraních rohů, pevná vidlice a úzké pláště bez vzorku jsou základním poznávacím znamením silničních kol. Pokud vás lákají více vyjížďky po zpevněných silnicích nebo cyklostezkách, zaměřte se při nákupu kola právě na ta silniční.

Silniční kolo

Silniční kolo

 

Zvažte svoje ambice

Jestli s ježděním začínáte a nemáte moc zkušeností, bude vám pohodlnější rekreační silniční kolo, které nemá úplně tuhou vidlici a jako rekreační jezdec nemusíte fanaticky řešit každý gram váhy navíc.

Pro náročné jezdce jsou určena sportovní a závodní silniční kola vyrobena z ultra lehkých materiálů. Jejich výborné jízdní vlastnosti jsou částečně vykoupeny pohodlím, takže je ocení spíš profík se zkušenostmi.

Správná velikost rámu

Spousta lidí dělá chybu při nákupu silničních kol, když hledá univerzální výpočet velikosti rámu na svoji výšku. Tyto obecné výpočty nezohledňují jiné parametry než výšku, což je pro výběr kola nedostačující. Při nákupu kola musíte vzít v úvahu i délku nohou a rukou vůči tělu.

Váha není všechno

Pro rekreačního jezdce není nutné hledat nejlehčí kolo na trhu. Někdy výrobci šetří na nesprávných místech a v mnoha případech je lepší sáhnout po těžším kole, které je však vyrobeno kvalitně a nikde na něm nebylo šetřeno.

Kouzelný karbon

Spousta zákazníků se naláká na karbonová silniční kola. V nižší cenové relaci, kde se pohybují rekreační silniční kola, však najdete spíše nekvalitní karbon. Takže se mnohem více vyplatí koupit kvalitní hliníkový rám a karbonová vlákna nechat profíkům.

Vaše finanční možnosti

Silniční kolo nekupujete na jeden rok, takže se do něj vyplatí investovat. Obecně platí, že na víkendové rekreační ježdění si nachystejte zhruba 15 000 korun, na sportovní silničku z kvalitnějších materiálů 35 000 a máte-li závodní ambice, tak se cena vyšplhá až na sto tisíc korun.

Nákup silničního kola má spoustu úskalí. Neváhejte a navštivte naši kamennou prodejnu nebo se ozvěte a najdeme spolu to nejlepší řešení přímo pro vás.

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar