Bezpečnost

Léto léto

Jak vybrat cyklistickou helmu

 

V České republice je do 18 let povinná cyklistická přilba. Nicméně na kole dosahujete velké rychlosti a každý případný pád na hlavu může mít fatální následky, takže se do ní vyplatí investovat i v dospělosti.

Silniční kolo



Přilba na kolo

 

Dělení přileb dle kategorie

Silniční helmy jsou lehké a velmi dobře odvětrané. Používají se na silničních kolech, krosových kolech, ale můžete si je nasadit i na horské kolo do méně náročného terénu.

Ve skateparcích upotřebíte BMX helmu, která nemá žádné otvory na odvětrání, protože při akrobatických prvcích je důležitá odolnost. Tyto helmy koupíte v mnoha různých designech.

Do terénu se skvěle hodí MTB přilby, které mají ochranu na zátylku a jsou o něco více robustní než ty silniční. Na extrémní sjezdy a do náročného terénu vsaďte na freeride helmy poskytující tu největší možnou ochranu pro celou hlavu.

Jezdíte-li po městě a chcete u toho i dobře vypadat, tak si můžete pořídit cyklistickou městkou přilbu, která se prodává v mnoha různých barvách a jde zároveň o módní doplněk.

Nejdůležitější vlastnosti

Velikost

Správná velikost přilby je alfou a omegou. Nesmí vás nikde tlačit ani být volná.

Bezpečnost

Při nákupu pátrejte po bezpečnostních certifikátech a nenechte se zlákat podezřele levnými nabídkami. Vaše bezpečnost je vždy na prvním místě.

Odvětrání

Zejména v létě oceníte dobře odvětranou helmu. Špatné odvětrání v kombinaci s horkem může vést až k přehřátí.

Kategorie

Vyberte si helmu podle to, jak a co jezdíte. Není dobrý nápad s městskou přilbou vyrazit na kopec a pokoušet štěstí při sjezdu.

Konstrukce

Vyberte si helmu podle to, jak a co jezdíte. Není dobrý nápad s městskou přilbou vyrazit na kopec a pokoušet štěstí při sjezdu.

Hmotnost

Lehká helma je samozřejmě pohodlnější, nikdy by však odlehčení nemělo být na úkor bezpečnosti. Opravdu kvalitní lehké helmy mají ve složení karbon nebo kevlar.

 

Na cyklistické helmě se nevyplatí šetřit, a pokud máte dítě, tak toto pravidlo platí dvojnásob. Protože dobře víme, že nákup helmy je někdy tvrdým oříškem, tak nás neváhejte navštívit.  Vyzkoušíte si helmu na vlastní kůži a budete mít záruku, že vám opravdu sedne.

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar