Lyžování

Zíma zima

Když si zamilujete lyžování jako my

 

U nás v TK Sport nejen během zimního období chápeme každého, kdo se nemůže dočkat sjezdovky. Pokud se do světa lanovek a zasněžených kopců teprve chystáte, už nyní vám prozradíme, že to stojí za to. Výhod lyžování je celá řada, tak je pojďte společně s námi objevit!

Lyžování je úžasná zábava. Vydejte se na čerstvý horský vzduch, načerpejte novou energii a povzbuďte své psychické i fyzické zdraví. Lyžování pracuje se základními svalovými skupinami vašeho těla, pomáhá vám zlepšit rovnováhu, držení těla a zvyšuje sílu těla – je to dokonalý způsob cvičení během zimy.

Neváhejte tak kdykoliv vyměnit tělocvičnu za hodinu lyžování po otevřené horské sjezdovce. Nejen, že si užijete lyžování, ale na čerstvém horském vzduchu se snadno zbavíte například stresu z práce.

S lyžováním je také spojena možnost cestovat a poznávat krásy českých hor. Věřte tomu nebo ne, v České republice je přes 300 lyžařských středisek, celkem 692 kilometrů sjezdovek a více než 900 lyžařských vleků.

Lyžování dokáže být rekreační činností i závodním sportem. My dokážeme obsloužit oba typy zákazníků, proto se na nás neváhejte obrátit bez ohledu na to, jak velké zkušenosti či ambice máte. Pomůžeme vám s výběrem správného vybavení tak, abyste si jízdu na lyžích opravdu užili.

V současné době můžeme lyžování rozdělit na dva základní typy – alpské (sjezdové) lyžování a severské (klasické) lyžování.

Mezi alpské sjezdové disciplíny se řadí sjezd, slalom, obří slalom a super-G. Mezi severskými najdete běh na lyžích, skoky na lyžích a severskou kombinaci (mix běhu na lyžích se skoky na lyžích). Dále se pochopitelně můžete setkat s řadou specialit, jako je například akrobatické lyžování nebo biatlon. 

Lorem Ipsum

Sjezd kopce na lyžích

Lorem Ipsum

LyžovaníJak začít lyžovat?

Pokud jste dospělí, ale zatím neumíte lyžovat, nemusíte zoufat. S výběrem vybavení vám bez obtíží pomůžeme. Existuje několik věcí, které se jako začátečníci můžete naučit ještě předtím, než vyrazíte do hor. My sami vám dokážeme poradit například s tím, jak správně obout lyžařské boty, představíme vám základní součásti vašich lyží, vysvětlíme vám nandavání a sundavání lyží a i to, jak lyže správně nosit (a převážet), aby se vám neponičily.

Rádi bychom pouze upozornili na to, že se rozhodně nevyplatí půjčit si vybavení od někoho z rodiny, protože vám pravděpodobně nebude sedět. Při zapůjčení či výběru takový problém odpadá, ostatně jsme tady právě od toho, abychom se ujistili, že máte správnou velikost a styl výstroje, protože jedině tak si i učení užijete.

Vydařený den na sjezdovce začíná jak dobrými lyžemi, tak oblečením. V základní výbavě dost možná každého napadnou kvalitní ponožky a rukavice, ale my bychom mnohem raději upozornili na bezpečností vybavení v čele s helmou a lyžařskými brýlemi.

I kdybyste se chystali pouze na menší kopec, zastavte se nejdříve u nás a o lyžařských začátcích si s námi popovídejte. Ve výsledku totiž ušetříte nejen čas, ale také dost peněz. Vždy vám doporučíme pouze to vybavení, které skutečně budete používat a potřebovat.

Zbytek je už pouze o tom, zdali se do lyžování zamilujete a budete chtít trávit na kopci čím dál tím více času. A věřte, že oblíbit si tento úžasný sport s bohatou historií je více než snadné.

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar