Skialpinismus

Zíma zima

Skialpinismus

Základní výbava skialpinisty

 

 

Skialpinismus je krásná disciplína, která v sobě kombinuje turistiku, běžky a sjezdové lyžování. Na lyžích vyjdete vybraný vrchol a v prašanu ho sjedete dolů. Pokud si zvolíte vhodnou výbavu, tak objevíte to pravé kouzlo hor a budete se stále vracet.

Lorem Ipsum

Výstup s lyžařským vybavením

 

Lorem Ipsum

Výstup ve skialpové výbavě

 

Skialpové lyže

Lyže na skialp se musí přizpůsobit různým podmínkám. Plocha skluznice musí být široká, aby se nebořila v hlubokém sněhu. Někteří skialpinisté si kupují starší sjezdové lyže a na ně namontují skialpové vázání. Je to také cesta, ale se speciálními lyžemi bude výstup i sjezd komfortnější.

Speciální vázání

Vázání je na vybavení asi to nejdražší a rozhodně se na něm nevyplatí šetřit. Při výstupu máte volnou patu a při sjezdu aktivujete bezpečnostní vázání.

Vázání může být rámové, které je těžší, podobá se sjezdovému a častěji jej využívají freerideři. Bezrámová nebo také pinová vázání jsou velmi malá, ale zároveň stále bezpečná.

Stoupací pásy

Možná si ze začátku řeknete, že pás je zbytečná investice, ale garantujeme vám, že při prvním pokusu o výstup na vrchol bez pásu, ihned poběžíte nějaký koupit. Koupit můžete pásy z nylonu nebo mohéru. Nejlepší je však kompromis obou materiálů.

Boty pro skialp

Boty na skialp jsou lehké a při výstupu máte volnou patu. Většina modelů bot má na špičce a na patě takzvané inserty, které zajišťují spojení boty s vázáním. Boty mají méně přezek než boty na sjezd a přepínají se do módu výstupu a sjezdu.

Hůlky

Zkušení skialpinisté si kupují teleskopické hůlky. Obecně vám postačí jakékoliv delší hůlky, které vám usnadní výstup.

Další vybavení dle potřeby

Stoupací hřebeny neboli haršajsny jsou jakési mačky na lyže, které se připnou na lyže před prudším kopcem. Když ani hřebeny nestačí, tak jdou lyže na batoh a skialpinista leze nahoru pomocí maček a cepínů.

Ať už se chystáte na svůj první skialp nebo jste zkušený ledoborec, tak přijďte k nám a my vás vybavíme od hlavy až k patě tím nejlepším, co trh nabízí. Zakládáme si na kvalitě a garantujeme vám, že naše vybavení vás nenechá na holičkách ani v těch nejtěžších podmínkách.

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar