Dětská kola

Léto léto

Kdy koupit dítěti první kolo?

 

Když se milovníkům cyklistiky narodí potomek, je otázkou času, kdy jej taky zapojí do svého koníčku. Pokud neuděláte na začátku chyby a nebudete na dítě příliš tlačit, tak si ježdění na kole také zamiluje a brzy budete moci vyjet na výlet každý na svém kole.

Lorem Ipsum

Výběr dětského kola

 

Lorem Ipsum

Zkouška dětského kola

Trénujte rovnováhu

Jakmile dítě začne kolem prvního roku chodit, můžete začít s tréninkem rovnováhy. Ideálním dárkem k prvním narozeninám jsou různá odstrkovadla pro nejmenší děti ve tvaru autíček nebo motorek. Počkejte však než dítě začne opravdu samostatně chodit, jinak by si mohlo zafixovat špatné pohybové vzorce.

Dalším krůčkem jsou větší odrážedla, která vypadají jako malinkatá kola bez šlapátek. Dítě se na nich naučí skvěle udržovat rovnováhu a zatáčet, což v budoucnu využije na klasickém kole. Pokud bude dítě dostatečně vytrénované z jednostopého kola bez šlapátek, tak možná zvládne přechod na šlapací dětské kolo bez přídavných koleček.

Kola pro nejmenší děti

Nejmenší dětská kola jsou určena pro děti ve věku dvou až čtyř let, průměr kol mají dvanáct palců. Starší děti obvykle začínají na 16 palcovém kole. V případě drobnějších dětí, zejména u holčiček, však může i starší dítě začít na 12 palcovém dětském kole. Nemá smysl kupovat dítěti větší kolo, aby déle vydrželo. Je to nebezpečné a nezvládne na něm jezdit.

Dětská kola pro nejmenší nemají přehazovačku a brzdí se sešlápnutím dozadu. Začínat můžete samozřejmě s kolečky, ale snažte se je brzy odbourat. Jinak se na ně dítě začne spoléhat a bude mít bez nich strach.

Nezbytné vybavení malého cyklisty

Do základní výbavy malého cyklisty patří cyklistická helma, která bezpečně zabrání úrazům hlavy. Do úplných začátků pořiďte i chrániče kolen a loktů. Až se dítě začne učit na kole na asfaltu, jsou vhodné i cyklistické rukavice chránící před odřenými dlaněmi.

Nákup prvního dětského kola je velkým milníkem, proto nás neváhejte navštívit a poradit se s námi. Vyberete-li totiž nevhodnou velikost nebo typ kola tak hrozí, že dítěti jízdu na kole znechutíte.

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar