Hrany a skluznice

Léto léto

Hrany a skluznice

Jak provádíme servis zimního vybavení? Provedeme Vás krok za krokem.

 

Pravidelným servisem lyží si zajistíte pohodu na sjezdovce, ať už je váš styl jízdy jakýkoliv. Na špatně nebo nedokonale seřízených a ošetřených lyžích vám hrozí jak nízký požitek z lyžování, tak častější úrazy. Pamatujte, že lyže vydrží jen po určitou dobu a když jim nebudete věnovat péči, tak se jejich životnost výrazně zkrátí.

U nás se postaráme o to, aby vám lyže vydržely co nejdéle, a to ve skvělém stavu.  Pokud patříte spíše k lyžařským začátečníkům, tak s naším servisem dostanete ještě důležité rady o údržbě a klidně i o samotném lyžování. Samozřejmě spolu se šálkem naší lahodné kávy. Co byste tedy měli o servisu vědět a jak s ním můžeme pomoci?

Lorem Ipsum
Lorem Ipsum

 

Častější servis se vyplatí

Lepší než jednou za dlouhý čas nechat lyže projet strojem, je lepší svěřit vaše zimní vybavení do rukou zkušeného servisáka, který použije jemnější nástroje. Servis lyží se rozhodně vyplatí před každým dalším výletem na sjezdovku a pak i po něm. Už za týden lyžování totiž můžete poznat otupení hran (profesionálové to poznají po pár hodinách jízdy). Když se na skluznici objeví šedavý povlak a lyže se vám začnou zadrhávat, tak je nejvyšší čas na aplikaci vosku. Kdo čeká na servis příliš dlouho, tak svoje vybavení vystavuje náročnějším zásahům, které jej postupně ničí.

I s novými lyžemi se někdy vyplatí rovnou zajít do servisu. Když si je nakoupíte u nás, tak vám samozřejmě zaručíme jejich kvalitu, ale z jiných obchodů si bohužel zákazníci mnohdy nosí až lajdácky servisované lyže. Mají to na svědomí špatně seřízené stroje u výrobců.

„ Kdo maže ten jede, ale ne vždy to stačí.“

Dokonalý servis ve 4 bodech

Správný servis lyží, který se opravdu postará o vaše hrany a skluznice tak, abyste měli maximální požitek z jízdy, musí zahrnovat:

1) Vyčištění a nabroušení skluznice

Nejdříve ze skluznice odstraníme pásem starý vosk a zkontrolujeme všechna místa, která jsou zralá na zevrubnější opravu. Pak vyčistíme všechny škrábance a naneseme na skluznici vrstvu taveného polyethylenu podle potřeby. Nakonec přichází na řadu několik fází broušení, kdy na skluznici vytvoříme ideální strukturu na základě předpokládaného sněhového podkladu.

2) Úhlování boční hrany

Úhel boční hrany se volí podle zkušenosti majitele lyží. Pro začátečníky určitě doporučujeme hranu o 89°. Zkušenější borci si mohou dovolit 88° a opravdu špičkoví lyžaři (profesionálové) pak 87°.

3) Úprava spodní hrany

Správná úprava spodní hrany napomáhá přenosu účinnosti bočního úhlu hrany na sníh a zabraňuje nechtěnému zařezávání. Začátečníkům rádi doporučíme, jak spodní hranu nejlépe upravit (konstantně či radiálně) a u zkušených lyžařů přesně dodržíme jejich požadavky.

4) Voskování a leštění

Po broušení je potřeba skluznici naimpregnovat voskem, který zajistí lepší manipulaci s lyžemi a chrání póry skluznice.

Zkrátka lyže vám připravíme na míru a rádi se s vámi při další návštěvě nad kávou pobavíme o vašich zážitcích na sjezdovkách.

 

Související zboží

Provozní
doba

Jsme tu pro Vás Po-Pá od 8:00 do 18:00 a v sobotu
od 8:00 do 12:00
Ikonka plus

Nejlepší
káva v brodě

Kávovar